KONST / Litografier / Färglitografi 15052125

nr 1505 2125

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Signerad, numrerad, 135/140, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 21x29 cm, yttermått inkl. Ram: 34x43 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

måndag 28 november 2022
kl 19:45:55

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson